📌DARMOWA DOSTAWA - do każdego zamówienia.
  Darmowa dostawa!

U nas nie płacisz za wysyłkę!

Kurier Inpost - przedpłata lub płatność przy odbiorze

Paczkomaty - przedpłata

Wysyłki na terenie Europy:

Poczta Polska - przedpłata

  Wysyłka w 24h

Przesyłki wysyłamy w ciągu 24h od złożenia zamówienia, pomijając weekendy, święta i dni wolne od pracy.

Całą biżuterię widoczną w sklepie mamy na stanie, więc zamówienia realizujemy błyskawicznie.

Grawery wykonujemy około
godziny 13.00

  30 dni na zwrot towaru

W ciągu 30 dni od daty odebrania przesyłki, mają Państwo możliwość wymiany / zwrotu towaru - bez podawania przyczyny.

Polecamy w tym przypadku skorzystać z tego FORMULARZU, co ułatwi Państwu i nam dokonanie wymiany/zwrotu.

Produkty razem z formularzem i paragonem prosimy przesłać na adres:

Artmag Magdalena Adamczewska
ul. Jeleniogórska 1/3F/53
60-179 Poznań

  Sprawdź jak szybko odpisujemy! biuro@zubiro.com

Zawsze możesz do nas napisać
e-maila z zapytaniem biuro@zubiro.com

Postaramy się jak najszybciej pomóc Ci w rozwiązaniu napotkanego problemu.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00 jesteśmy do Twojej dyspozycji telefonicznie pod numerem 880 01 00 01

Spinki do mankietów, poszetka, fular

Spinki do mankietów, poszetka, fular... to słowa, które od czasu do czasu słyszysz, ale nie masz pojęcia co one oznaczają?


Czasami spotykasz się z ciekawymi, ale nic ci nie mówiącymi słowami? Moda męska to rzeka nie mająca końca. Pomożemy ci odnaleźć się w świecie męskiej mody. Wyjaśnimy rzeczowo i w skrócie najważniejsze pojęcia z męskiego świata dodatków do odzieży. Po tej lekturze na pewno zapamiętasz większość z nich, a wiedza ta ułatwi Ci poruszanie się po sklepach z męskimi akcesoriami.

Zacznijmy od pojęć mniej zagadkowych, które większość mężczyzn zna, a rzeczy tych używa również na co dzień, skończymy natomiast na tych trudniejszych i mniej używanych w codziennych konwersacjach.

Spinki do mankietów - to znana od wielu wieków męska biżuteria. To ozdobne guziki za pomocą, których łączy się oba mankiety koszuli męskiej. Spinki do mankietów koszuli powstały z bardzo praktycznych powodów: żeby nie lądowały w talerzu bujne, w okresie renesansu, mankiety koszul męskich. Obecny kształt spinek do koszuli zawdzięczamy panu o nazwisku Boyer, to on w 1924 r. stworzył system mocujący do spinek składający się z trzpienia przechylającego się pomiędzy podwójnym trzpieniem przymocowanym do ich podstawy. Obecnie spinki męskie pełnią jedynie funkcję ozdobną, są znakiem prestiżu i elegancji.

spinki-do-mankietów


Spinka do krawata - spinka w prostych kształtach używana do przytrzymywania krawata. Służyła do tego by krawat nie przeszkadzał w jedzeniu i nie odstawał od koszuli. Obecnie bardzo rzadko używana w męskiej modzie. Powoli odchodzi do lamusa, ale być może jeszcze nadejdą czasy i taki mały, dyskretny, elegancki dodatek do krawata będzie miał jeszcze swój renesans w męskiej modzie.

Fular - miękka, cienka tkanina z jedwabiu, ale obecnie nazwę tą identyfikuje się z chusteczkami zawiązywanymi przez mężczyzn zamiast krawata. Noszone były w XIX i XX wieku. Były elementem męskiego stroju nieformalnego.

Poszetka - ozdobna chusteczka noszona przez panów w brustaszy, czyli kieszonce (znajduje się zazwyczaj z lewej strony marynarki). Poszetki w ostatnich latach przezywają swój renesans. Powracają do męskiej mody. Obecnie można dostać poszetki w pięknych barwach, ręcznie malowane, haftowane lub szyte na zamówienie.

Brustasza – kieszonka piersiowa w marynarce, do której wkłada się poszetkę, czyli odobną chusteczkę.

Muszka - jest to ozdobny element ubioru mężczyzny, zakładany na wyjątkowe okazje takie jak ślub czy wesele. Zastępuje z powodzeniem krawat. Muszki noszone są  smokingu (wyłącznie mucha czarna),fraka (wyłącznie mucha biała) lub garnituru.
Muchy dzielą się ze względu na kształt na muszkę typu:
motyl – charakteryzuje się półokrągłym zakończeniem po obu stronach, skrzydełka są wysokie
diament – charakteryzuje się trójkątnym zakończeniem po obu stronach
nietoperz - charakteryzuje się prostym zakończeniem po obu stronach, skrzydełka są niskie

Butonierka - dziurka w klapie marynarki, do której wpina się ozdoby. Kiedyś mężczyźni wkładali do niej żywe kwiaty, ale z biegiem czasu zastąpiono je nowoczesnymi metalowymi przypinkami, buttonami, pinami.

Broszki męskie - Przypinki do klapy marynarki - nowoczesne ozdoby, które obecnie powracają do męskiej mody. Wpina się je do butonierki lub jeśli nie ma butonierki w marynarce przypina się je do klapy. Mogą być wykonane z metalu, filcu, kamieni lub innych sztucznych materiałów.
szpilki-męskie

Szpilka męska - ozdoba w formie szpilki wpinana do butonierki. Zakończona jest ozdobną skuwką.

Kozerka
– miejsce łączenia kołnierza marynarki oraz klapy

Patka – ozdobna klapka zakrywająca kieszenie

Biletówka
– mniejsza kieszonka znajdująca się nad jedną z kieszeni, w której kiedyś panowie przechowywali bilety kolejowe. Obecnie pełni funkcję dekoracyjną

Szlic – rozporek w marynarce umiejscowiony z tyłu, który pozwala na swobodne siadanie w garniturze

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz ustalić warunki korzystania z plików cookie w swojej przeglądarce.
OK, ROZUMIEM.