📌DARMOWA DOSTAWA - do każdego zamówienia.
  Darmowa dostawa!

U nas nie płacisz za wysyłkę!

Kurier Inpost - przedpłata lub płatność przy odbiorze

Paczkomaty - przedpłata

Wysyłki na terenie Europy:

Poczta Polska - przedpłata

  Wysyłka w 24h

Przesyłki wysyłamy w ciągu 24h od złożenia zamówienia, pomijając weekendy, święta i dni wolne od pracy.

Całą biżuterię widoczną w sklepie mamy na stanie, więc zamówienia realizujemy błyskawicznie.

Grawery wykonujemy około
godziny 13.00

  30 dni na zwrot towaru

W ciągu 30 dni od daty odebrania przesyłki, mają Państwo możliwość wymiany / zwrotu towaru - bez podawania przyczyny.

Polecamy w tym przypadku skorzystać z tego FORMULARZU, co ułatwi Państwu i nam dokonanie wymiany/zwrotu.

Produkty razem z formularzem i paragonem prosimy przesłać na adres:

Artmag Magdalena Adamczewska
ul. Jeleniogórska 1/3F/53
60-179 Poznań

  Sprawdź jak szybko odpisujemy! biuro@zubiro.com

Zawsze możesz do nas napisać
e-maila z zapytaniem biuro@zubiro.com

Postaramy się jak najszybciej pomóc Ci w rozwiązaniu napotkanego problemu.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00 jesteśmy do Twojej dyspozycji telefonicznie pod numerem 880 01 00 01

Naszyjnik różaniec jako męska biżuteria

czas czytania: 8 minut

Każdy z nas wie co to jest różaniec i prawie każdemu kojarzy się on z religią. Obecnie różaniec to nie tylko rzecz pomagająca w odmawianiu modlitwy. Nowoczesne różańce wkradły się do męskiej i damskiej mody. Jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia było noszenie na szyi różańca. Była to bardzo osobista rzecz, którą skrupulatnie chowało się w pudełeczku i wyjmowało się do odmawiania modlitwy. Teraz jest zupełnie inaczej. Różaniec stał się symbolem wiary, dla osób wyznających religię katolicką, buddyjską i hinduską, który warto eksponować i pokazywać, a dla osób dalekich od jakichkolwiek wyznań stał się nowoczesną ozdobą nakładaną do codziennego stroju.

 

Nowoczesne naszyjniki różańce

Współcześnie moda gna do przodu. Projektanci prześcigają się w projektowaniu i zaskakiwaniu swoimi pomysłami odbiorców. Tak, też jest z naszyjnikami w formie różańców. Te męskie to długie i masywne naszyjniki, a te damskie różańce to delikatne i kobiece modele z ozdobnymi kamykami i cyrkoniami. W sklepach internetowych możesz znaleźć różańce wykonane z różnych materiałów. Te biżuteryjne to zazwyczaj modele wykonane ze stali jubilerskiej, srebra, złota, czyli metali nie powodujących alergii. Można bez przeszkód nosić je przy ciele i nie martwić się o ich wpływ na zdrowie. Jakie zatem są te nowoczesne różańce dla mężczyzn?

Naszyjnik różaniec – klasyczny i nowoczesny

Marka zubiro przygotowała dla panów kilka ciekawych propozycji. Począwszy od tych klasycznych różańców przez te bardziej oryginalne i kontrowersyjne. Znajdziesz u nas piękne i proste modele wykonane ze stali, gdzie ozdobę stanowi gładki krzyżyk i znajdziesz również te, gdzie w miejscu krzyżyka znajduje się ręka kościotrupa, nabój, krzyż z kościotrupem lub krucyfiks. Srebrny, złoty a może srebrno-złoty? To Ty decydujesz jaki jest w Twoim guście. Masz zatem chrapkę na naszyjnik w postaci różańca? Zastanawiasz się jak go można nosić i z czym zestawić? Przeczytaj niżej.

Jak nosić naszyjnik różaniec?

Naszyjnik różaniec z powodzeniem możesz traktować jak każdą ozdobę biżuteryjną. To po prostu nowoczesna forma łańcuszka. Modele marki zubiro nakłada się przez głowę, nie posiadają zapięcia. Są to modele dłuższe, sięgające za klatkę piersiową. Możesz je nosić samodzielnie do gładkiego t-shirtu i rozpiętej koszuli, ale możesz je również połączyć z innymi zawieszkami i łańcuszkami. Klasyczny różaniec możesz połączyć z czarnym kulowym łańcuszkiem lub czarnym łańcuchem o królewskim splocie. Naszyjniki mogą wisieć na różnych wysokościach. Jeden możesz dobrać długością tak, by leżał bliżej szyi, a różaniec niżej. Takie bawienie się modą to świetna forma na urozmaicenie codziennego ubioru i dodanie jej odrobiny świeżości i nowoczesności.

Różaniec na szyję męski ze stali chirurgicznej

Specjalnie dla mężczyzn marka zubiro przygotował różańce ze stali chirurgicznej. Dlaczego właśnie ze stali? To metal idealny dla panów. Po pierwsze: nie uczula, ponieważ zawiera znikomą zawartość niklu, a to właśnie ona u większości osób wywołuje reakcję alergiczną w formie wysypki. Po drugie: jest to metal, który nie ulega korozji, nie rdzewieje. W naszyjniku różańcowym można się swobodnie kąpać. Po kąpieli warto przetrzeć go do sucha ręcznikiem. Po trzecie: biżuterię ze stali łatwo się pielęgnuje. Nie wymaga skomplikowanych zabiegów. Wystarczy od czasu do czasu umyć ją pod bieżącą wodą z mydłem. Po czwarte: stal nie traci swojego blasku przy długim użytkowaniu, nie wyciera się, nie śniedzieje, jak bywa to w przypadku srebra. Możesz zatem bez obaw różaniec naszyjnik nosić na co dzień i nie martwić się drobiazgami.

naszyjnik różaniec - zubiro.com
Naszyjniki różańce - zubiro.com

Ozdoby przy różańcu – co zamiast krzyżyka?

Nowoczesne różańce ozdobione są przeróżnymi motywami. Trzeba tutaj pamiętać o tym, że są to różańce naszyjniki, czyli takie, które mają pełnić przede wszystkim funkcję biżuterii. Funkcja różańcowa schodzi tu na drugi plan. Zatem traktujemy je jak piękne i nowoczesne naszyjniki dla panów. Co zamiast krzyżyka pojawia się na końcu różańca? Oczywiście są te z klasyczny i gładkim krzyżykiem na którym można wygrawerować krótki tekst lub fragment modlitwy. Jeżeli podarujesz różaniec naszyjnik dla kogoś bliskiego to można zamieścić na nim dedykację w formie podpisu lub daty. Są też bardziej fikuśne ozdoby takie jak naboje, ręka kościotrupa, krucyfiks lub krucyfiks gdzie zamiast postaci Jezusa jest kościotrup z gitarą. Tutaj wyobraźnia projektantów nie ma granic.


Chcesz wiedzieć więcej o tradycyjnej funkcji różańca? Co to jest różaniec? Jak jest historia różańca? Jak się go odmawia? Jakie są słowa modlitw? Zapraszamy do lektury:

Co to jest różaniec?

Różaniec to nazwa modlitwy katolickiej, nazywana potocznie jako koronka (znana także pod nazwami: Psałterz Maryjny, Saluciones / Pozdrowienia, rosarium czy wieniec róż). To także nazwa rzeczy (w formie naszyjnika, pierścionka, obrączki, karty) za pomocą, której odmawia się modlitwę różańcową – odlicza się zdrowaśki. To połączone, najczęściej w formę naszyjnika lub łańcuszka, druciki i kulki (paciorki). Mogą być wykonane z różnych materiałów: stali, metalu, drewna sandałowego lub różanego, cyrkonii, kamienia i metali szlachetnych. Oba końce różańca łączą się ze sobą i tworzą zamknięty okrąg.

Różaniec używa się do odliczania odmawianych modlitw przesuwając palce po paciorkach. Dzięki temu można skupić się na modlitwie i nie trzeba kontrolować ilości odmówionej modlitwy. Obecne formy różańca to nowoczesne i piękne ozdoby biżuteryjne.

Skąd nazwa różaniec?

Sama nazwa różaniec wywodzi się ze średniowiecza i oznacza „wieniec róż”. Kwiatom przypisywano wówczas duże znaczenie. Ofiarowywano je Bogu i bliskim osobom. To właśnie modlitwy traktowano jako „duchowe kwiaty”.Odmawianie różańca porównywano z dawaniem róż Matce Bożej. Dlatego też modlitwę tę nazwano „wieńcem z róż”, czyli różańcem.

Różaniec jako modlitwa pierwotnie znany był pod nazwą „Psałterz Najświętszej Maryi Panny”. Wywodzi się z czasów średniowiecznych. Kościół obdarzył go szczególnym znaczeniem duchowym i błogosławieństwem. Modlitwa Różańcowa stanowi swoiste streszczenie Ewangelii. Jest sposobem na kontemplację, zagłębienie się w Ewangelię, poznanie życia Jezusa Chrystusa i jego matki Maryi. Składa się z 4 części opisujących wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Symbolika różańca oparta jest na objawieniach Maryjnych potwierdzonych przez Kościół Katolicki.

Historia różańca

O nie, różaniec to nie własność ani wynalazek katolików. Już dawno, dawno przez narodzinami Chrystusa ludzie odmawiali różaniec. Przybierał on różne formy: sznury z supełkami, sznury z owocami lub kwiatami, sznurki z drewnianymi paciorkami. Powszechnie był stosowany przez wyznawców trójcy hinduistycznej Śiwy, Wisznu i Brahmy. Odmawiali go wyznawcy Buddy, religii muzułmańskiej i wyznawcy buddyzmu tybetańskiego. Za każdym razem był formą ułatwiającą modlitwę, podczas której pewne fragmenty powtarzały się w ustalonej kolejności.

W XVI w. znany i powszechny był podział na 15 tajemnic w 3 częściach. Obowiązywał on do 2002 roku, kiedy to Jan Paweł II do trzech części różańca dodał czwartą, zawierającą "tajemnice światła".

Różaniec czyli wielokrotne odmawianie „Pozdrowienia Anielskiego” wprowadził św. Dominik. W XV w. dominikanin Alanus a la Roche wprowadził liczbę 150 Zdrowaś Mario, podzielonych na dziesiątki i przeplatanych modlitwą Ojcze nasz. W 1470 r. założył pierwsze Bractwo Różańcowe.

Najdawniejszy zachowany różaniec znajduje się na rzeźbie nagrobnej rycerza Gerarda z zakonu templariuszy, który zmarł w 1273 roku. Jest to sznur z 158 nawleczonymi paciorkami.

Jak odmawiać różaniec?

W kościele katolickim to miesiąc październik nazywany jest miesiącem różańcowym. Wówczas wyznawcom Jezusa Chrystusa często towarzyszy właśnie ta forma modlitwy. Zastanawiasz jak odmawia się różaniec? Pomimo tego, że różaniec wygląda na skomplikowany odmawianie modlitwy różańcowej jest proste i trzeba kierować się pewnymi zasadami. Cała modlitwa składa się z 4 części:

 • Część Radosna
 • Część Bolesna
 • Część Chwalebna
 • Część Światła
Tajemnice części radosnej:

Każdą część można odmawiać osobnego dnia. Nie trzeba wszystkich w jeden dzień. Jedna część to jeden cały różaniec, począwszy od krzyżyka i na nim skończywszy. Każda z 4 części pełnej modlitwy różańcowej składa się z 5 Tajemnic.

 • 1. Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny
 • 2. Nawiedzenie św. Elżbiety
 • 3. Narodzenie Jezusa
 • 4. Ofiarowanie Jezusa w świątyni
 • 5. Odnalezienie Jezusa w świątyni

Tajemnice części bolesnej:
 • 1. Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
 • 2. Biczowanie
 • 3. Ukoronowanie koroną cierniową
 • 4. Droga krzyżowa
 • 5. Ukrzyżowanie - Śmierć na krzyżu

Tajemnice części chwalebnej:
 • 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 • 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 • 3. Zesłanie Ducha Świętego
 • 4. Wniebowzięcie Maryi
 • 5. Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi

Tajemnice części świetlanej:
 • 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 • 2. Objawienie Jezusa na weselu w Kanie
 • 3. Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
 • 4. Przemienienie na Górze Tabor
 • 5. Ustanowienie Eucharystii

Krok po kroku jak odmawiać różaniec:

jak-odmawiać-modlitwe-rózańcową
  Jedno pełne przejście po całym różańcu:
 • 1. Znak krzyża
 • 2. Wierzę w Boga Ojca
 • 3. Ojce Nasz
 • 4. 3 x Zdrowaś Maryjo
 • 5. Ojce Nasz

Przechodzimy do części głównej różańca:

Chwała Ojcu, O mój Jezu – Zapowiadanie I tajemnicy - modlitwa Ojcze Nasz
10 razy Zdrowaś Maryjo
Chwała Ojcu, O mój Jezu – Zapowiadanie II tajemnicy - modlitwa Ojcze Nasz
10 razy Zdrowaś Maryjo
Chwała Ojcu, O mój Jezu – Zapowiadanie III tajemnicy - modlitwa Ojcze Nasz
10 razy Zdrowaś Maryjo
Chwała Ojcu, O mój Jezu – Zapowiadanie IV tajemnicy - modlitwa Ojcze Nasz
10 razy Zdrowaś Maryjo
Chwała Ojcu, O mój Jezu – Zapowiadanie V tajemnicy - modlitwa Ojcze Nasz
10 razy Zdrowaś Maryjo
Na zakończenie: modlitwa Pod Twoją obronę


Modlitwa Wierzę w Boga:

Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego. Narodził się z Marii Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.


Modlitwa Ojcze Nasz:

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.


Modlitwa Zdrowaś Mario:

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami, i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa Chwała Ojcu:

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.


Modlitwa O mój Jezu:

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.


Modlitwa Pod Twoją obronę:

Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać. Panno Chwalebna i Błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj. Amen.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz ustalić warunki korzystania z plików cookie w swojej przeglądarce.
OK, ROZUMIEM.