📌DARMOWA DOSTAWA - do każdego zamówienia.
  Darmowa dostawa!

U nas nie płacisz za wysyłkę!

Kurier Inpost - przedpłata lub płatność przy odbiorze

Paczkomaty - przedpłata

Wysyłki na terenie Europy:

Poczta Polska - przedpłata

  Wysyłka w 24h

Przesyłki wysyłamy w ciągu 24h od złożenia zamówienia, pomijając weekendy, święta i dni wolne od pracy.

Całą biżuterię widoczną w sklepie mamy na stanie, więc zamówienia realizujemy błyskawicznie.

Grawery wykonujemy około
godziny 13.00

  30 dni na zwrot towaru

W ciągu 30 dni od daty odebrania przesyłki, mają Państwo możliwość wymiany / zwrotu towaru - bez podawania przyczyny.

Polecamy w tym przypadku skorzystać z tego FORMULARZU, co ułatwi Państwu i nam dokonanie wymiany/zwrotu.

Produkty razem z formularzem i paragonem prosimy przesłać na adres:

Artmag Magdalena Adamczewska
ul. Jeleniogórska 1/3F/53
60-179 Poznań

  Sprawdź jak szybko odpisujemy! biuro@zubiro.com

Zawsze możesz do nas napisać
e-maila z zapytaniem biuro@zubiro.com

Postaramy się jak najszybciej pomóc Ci w rozwiązaniu napotkanego problemu.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00 jesteśmy do Twojej dyspozycji telefonicznie pod numerem 880 01 00 01

Jaki łańcuszek męski wybrać?

czas czytania: 6 minut

Twój przewodnik po łańcuszkach męskich

Znajdziesz tutaj wszystko czego potrzebujesz i co chciałbyś wiedzieć o męskich łańcuszkach. Przeprowadzimy Cię przez rodzaje splotów męskich łańcuszków, przez kolory łańcuszków męskich, ich grubości, a na koniec otrzymasz szybkie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Łańcuszki męskie to klasyczna ozdoba, która zagościła na stałe w męskiej modzie. Jeszcze w poprzednim stuleciu łańcuszki stanowiły jedynie bazę pod zawieszki takie jak krzyżyki lub nieśmiertelniki. Dzisiaj to biżuteria o pięknych splotach i walorach ozdobnych. Grube złote pancerki, czarne łańcuchy o splocie królewskim lub srebrny łańcuszek figaro. Jaki zatem wybrać, by czuć się modnie i elegancko? Jakie łańcuszki są najpopularniejsze? Jak to jest z długością i jej odpowiednim dopasowaniem? Jaki kolor łańcuszka będzie odpowiedni i jaki dopasować do zawieszki? Tutaj na pewno znajdziesz odpowiedź, a zaczniemy klasycznie, od rodzajów splotów łańcuszków.

Rodzaje splotów łańcuszków

Łańcuszki męskie to skarbnica różnego rodzaju splotów. Znajdziesz wśród nich klasyczne, te najbardziej popularne, jak również te o nietypowych wzorach. Każdy ma w sobie to coś, co przyciągnie Twój wzrok. Jedne zachwycają swoim prostym kształtem i klasyką, a inne nietuzinkowym wzornictwem. Chcesz poznać historię każdego z nich? Zapraszamy do poczytania o splotach łańcuszków.

Sploty łańcuszków:


Splot pancerka

pancerka- to jeden z najbardziej popularnych splotów wśród męskich łańcuszków. Można spotkać wersje o bardzo grubych ogniwach, jak również bardzo cienkich. Ogniwa przypominają lekko spłaszczony owal. To bardzo wytrzymały i mocny splot łańcuszka. Nazwa pochodzi od pancerza lub pancernika, które są odporne i trwałe. Pancerka doczekała się wielu wariacji. Można spotkać łańcuszki o oszlifowanych po bokach ogniwach lub z ozdobnymi wzorkami i nacięciami. Dzięki odpowiedniemu szlifowaniu pancerka pięknie odbija światło. Łańcuszki pancerki mogą występować w różnych kolorach: srebrnym, złotym i czarnym. Mogą być także poczernione w zagięciach lub całe zmatowione – stal satynowa nie odbija światła.

Splot podwójna pancerka

podwójna-pancerka– to jedna z wariacji splotu pancerka. Ten splot jest bardzo zbity. Dwa kolejne ogniwa łączą się z następnym ogniwem. Ogniwa w takim splocie są zazwyczaj wykonane z drutu o nieco mniejszej średnicy. Tutaj możesz naleźć łańcuszki gdzie ogniwa są w różnych kolorach. Łączy się dwa ogniwa czarne lub złote z jednym srebrnym na przemian. Każdy wariant splotu pancerka jest mocny i trwały. Te łańcuszki są popularną ozdobą na męskiej szyi i najbardziej znaną wśród panów. Te grube można nosić jako pojedynczą ozdobę, a te cieniutkie jako bazę pod krzyżyk lub zawieszkę ze stali.

Splot figaro

figaro– w tym splocie kochają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. To uniwersalny splot łańcuszków przeznaczonych do zawieszania ozdobnych wisiorków w kształcie krzyżyków lub nieśmiertelników. Te o grubszych ogniwach noszone są pojedynczo, bez dodatków. Ogniwa są bardzo podobne do splotu pancerki, z tym wyjątkiem, że dwa lub trzy mniejsze łączą się z jednym większym – bardziej podłużnym. Tutaj projektanci często stosują triki z kolorem. Łączą dwa złote ogniwa z jednym srebrnym. Ogniwa w splocie figaro są okrągłe lub owalne, spłaszczone. Mogą być oszlifowane po bokach. Nazwa figaro wywodzi się od imienia głównego bohatera opery "Wesele Figara". Figaro nosił w tym przedstawieniu łańcuch o tym właśnie splocie. To właśnie wtedy w 1786 r. nazwano ten splot łańcuszka splotem figaro. Początkowo był on popularny we Włoszech, ale z biegiem czasu jego sława rozniosła się po całym świecie.

Splot cardano

cardano– to splot wykorzystywany do wyrobu cienkich łańcuszków męskich. Rzadko można spotkać łańcuszki o splocie cardano grubsze niż 3mm. Jest bardzo praktyczny w użytkowaniu, nie plącze się, nie załamuje. Nazwa pochodzi od matematyka Girolamo Cardano - Włocha, który żył około 500 lat temu. Był to wybitny matematyk, ale także mechanik. Skonstruował sprzęgło wychylne, znane jako sprzęgło Cardana, wał Cardana lub przegub Cardana, które służyło do przeniesienia napędu ze skrzyni biegów na koło. Nazwa „splot Cardano” stąd wkradła się do jubilerstwa. To właśnie na podstawie wału powstał ten popularny splot łańcuszka. Wygląda on raczej jak wężyk, linka, żmijka. Możemy spotkać łańcuszki Cardano o przekroju ośmiokątnym, sześciokątnym, czterokrotnym lub okrągłym. Jest to zespół połączonych modułów za pomocą przegubów Cardana.

Splot kulkowy

kulkowy– ten splot zna chyba każdy. To najpopularniejszy splot łańcuszka. Kojarzy nam się przede wszystkim z naszyjnikami z nieśmiertelnikami – blaszkami z wygrawerowanym tekstem lub grafiką. Obecnie łańcuszki kulkowe nosi się nie tylko z nieśmiertelnikami. Można zawiesić na nich nowoczesne zawieszki męskie ze stali chirurgicznej. Ten splot łańcuszka jest dość charakterystyczny. Składa się z kulek połączonych bolcami. Można go spotkać praktycznie w każdym rozmiarze. Te cienkie o średnicy 2-3 mm stanowią bazę pod wisiorki, a te grube o średnicy 5-6 mm noszone są samodzielnie. Łańcuszki kulkowe występują w dość wiele wariacjach. Łączone są ze sobą ogniwa o kształcie kuli, cylindra, walca lub naprzemiennie każde z nich. Ten splot można w łatwy sposób skrócić w domowym zaciszu przecinając bolec między kulkami – wystarczą do tego cążki. Stosuje się tutaj proste zapięcie, gdzie wciska się kulkę z jednej i z drugiej strony.

Splot królewski

królewski– to podobno najładniejszy splot męskich łańcuszków i właśnie dlatego nazywany jest królewskim. Wyróżnia się zdecydowanie wśród splotów. Ogniwa ułożone są w specjalnym układzie. Każde ogniwo przechodzi przez 4 następne tworząc tzw. klatkę.

Dlatego właśnie splot ten określany jest mianem „Klatka dla ptaków” lub „Ptasie Gniazdo”. W codziennym obiegu są też nazwy: splot Etrusków lub bizantyjski.

W tego rodzaju splocie stosuje się często ogniwa o różnych kolorach w celu jeszcze lepszego podkreślenia wzoru. Przekrój łańcuszka bizantyjskiego to kwadrat. Występują tutaj grubości od 2mm do nawet 8 mm. Obecnie można spotkać też nowoczesne wariacje, w których ogniwa kwadratowe zostały zastąpione tymi ułożonymi w literkę V.

Splot wężyk

wężyk– określa się go inaczej: linka, wąż, żyłka lub z języka angielskiego snake. Przekrój tego łańcuszka może przybierać różne kształty: od owalnych, przez okrągłe, kwadratowe, prostokątne, po sześciokątne lub nawet ośmiokątne. Jak podstawowa nazwa wskazuje z wyglądu przypomina węża. Nie widać tutaj łączeń między ogniwami. Złożony jest z segmentów ułożonych ciasno jedno obok drugiego. Jak weźmiesz go do ręki to wije się jak wąż. To splot łańcuszka, który nie należy do najtrwalszych. Łatwo może ulec uszkodzeniu – można go niechcący zagiąć. Z wyprostowaniem są często kłopoty. Właśnie dlatego ten typ łańcuszka wykonuje się zazwyczaj o małej średnicy w przekroju. Używany jest częściej przez kobiety niż mężczyzn.

Splot singapur

singapure– to splot o specyficznym, przestronnym wzorze. Swoim wyglądem przypomina skręconą strukturę DNA. Ogniwa przypominają te które widzimy w splocie pancerka, ale są lekko skręcone pod odpowiednim kątem, tak aby cały łańcuszek ulegał skręceniu. Tutaj mogą być zastosowane pojedyncze ogniwa lub podwójne jak w podwójnym splocie pancerka. Splot singapur nazywany jest również twisted crub, czyli skręcona pancerka. Łańcuszki o tym splocie występują w różnych grubościach, od bardzo cieniutkich po grube przekraczające nawet 1cm.

Splot ankier

ankier– ogniwa w tym splocie są zazwyczaj owalne, okrągłe lub prostokątne o różnej grubości. Jedno ogniwo znajdujące się po środku łączy dwa kolejne, które układają się pod kątem 90 stopni względem siebie. Splot ankier może być luźny lub bardziej zbity - zależy to od grubości poszczególnych ogniw. Nazwa tego splotu wywodzi się od nazwy „Ankier” (kotew, ankra, kotwa, kołek, łącznik, anchor, kotwica). To element konstrukcji stosowany do mocowania i kotwiczenia podłoża, statku. W języku angielskim do określenia tego splotu łańcuszka używa się nazwy „Marina”. Splot ankierowy łańcuszka wziął się od łańcuchów za pomocą których mocowano kotwice w statkach. To prosty i klasyczny model łańcuszków. Pięknie prezentuje się zarówno w złocie, jak i srebrze. W Polsce nazwę „splot ankier” zastępuje się popularniejszym określeniem: „splot kostka”.

Splot bismark

bismarck- splot ten to kilku rzędów łańcuszków ułożonych jeden obok drugiego. Swoim wyglądem przypomina spłaszczonego ankiera. Splot bismarck są to cienkie rzędy owalnych ogniw biegnące równolegle wobec siebie i ze sobą połączone z lekkim przesunięciem. Mogą występować podwójne, potrójne a nawet poczwórne sploty bismarka. Interesująco wygląda w różnych kombinacjach kolorystycznych np. rzędy złote i srebrne przeplatane na zmianę.

Nazwa tego splotu prawdopodobnie wzięła się od nazwiska żelaznego kanclerza Otto Bismarcka, który był pierwszym kanclerzem Zjednoczonego Cesarstwa Niemieckiego. Lubił on nosić wszelkie ozdoby łańcuchowe. Do końca nie wiadomo czy to on był pomysłodawcą nazwania swoim nazwiskiem tego splotu, ale z chęcią nosił łańcuszki o tym właśnie splocie.

Splot popcorn

popcorn– to bardzo amerykański splot, bo to właśnie z Ameryką kojarzy nam się popcorn. Swoim wyglądem przypomina napompowane kulki, które ułożone są jedna obok drugiej tworząc grupy. Ogniwa mogą mieć kształt oponek lub mogą być ułożone nieregularnie. To przestrzenny splot, zazwyczaj o owalnym lub okrągłym przekroju. Występuje w wielu grubościach. Może osiągać nawet średnicę 1cm.

Splot nonna (mona lisa)

nonna-mona-lisa– to taka bardziej skomplikowana pancerka. Splot ten wygląda tak, że w środku większego ogniwa schowane jest mniejsze. Ogniwa spłaszczone są dokładnie w taki sam sposób jak w pancerce. Jedne ogniwa mają mniejszy promień, a drugie, je otaczające, mają większy promień. Mniejsze ogniwa schowane są w środku większych. Jest to solidny splot, który polecany jest na męskie łańcuszki. Nazwa tego splotu pochodzi od żeńskiego imienia Nonna, oznaczające "dziewiąta", z języka łacińskiego. Wariacji tego splotu jest wiele. Czasami ogniwa przypominają właśnie liczbę 9 i wykonane są z jednego kawałka drutu, wówczas mniejsze, środkowe ogniwo, nie łączy się z jednej strony z żadnym innym.

Splot kord (corda, kordel)

kord- splot ten swoim wyglądem przypomina skręcony sznur (z angielskiego „cord”). Właśnie w taki sposób skręca się obecnie także liny. Prawdopodobnie nazwa splotu wywodzi się na od nazwy sztyletów, noży nazywanych właśnie Kordami. Były to krótkie miecze, miniaturki, które nosiło się przy pasie na łańcuszku. To właśnie splot tego łańcuszka przybrał nazwę „kord”. Tutaj znajdziemy łańcuszki i cienkie i grube. Te o grubszych ogniwach sprawiają wrażenie bardzo masywnych i noszone są jako samodzielna ozdoba bez dodatkowych zawieszek. Ten wzór łańcuszków szczególnie polecany jest mężczyznom.

Splot kłos

kłos– nazywany z języka włoskiego „spiga” czyli kłos. Swoim wyglądem przypomina kłos zboża. Ogniwa mają kształt ósemek połączonych ze sobą pod odpowiednim kątem, tak, że tworzą przestrzenny układ. Zazwyczaj ma przekrój kwadratowy, ale zdarzają się także okrągłe. To bardzo solidny i trwały splot męskiego łańcuszka. Występuje w wielu odmianach i kolorach. Jedną z wariacji jest podwójny splot kłos.

Splot podwójna spiga

podwójny-kłos– to połączone ze sobą dwa sznury splotu kłosa. Można łączyć więcej niż dwa rzędy. Taki splot ma przekrój prostokątny. Jest to płaski łańcuszek. Idealnie nadaje się pod zawieszki lub do samodzielnego noszenia. Może występować w różnych wersjach kolorystycznych, od srebrny, przez złote i czarne.


Splot siatka mesh

siatka-mesh– to splot łańcuszka przypominające siateczkę. Wykonany jest z naprzemiennie ułożonych cieniutkich ogniw, które zahaczają jedno o drugie tworząc siatkę. To łańcuszki zazwyczaj o przekroju okrągłym. Występują w różnych średnicach. To delikatny splot, który dedykowany jest kobietom. Te bardzo ozdobne można spotkać o średnicy przekraczającej 1cm.

Splot Gucci

gucci– tutaj nie ma wątpliwości, że nazwa wywodzi się od znanej i popularnej marki Gucci. Gucci to włoski dom mody założony we Florencji w 1921 roku przez Guccio Gucciego. Splot tego łańcuszka swoim wyglądem przypomina ich logo – dwie złączone ze sobą litery G. To splot, który swoją popularnością w pewnym czasie przewyższał nawet popularną pancerkę.


Ile jest różnych rodzajów splotów łańcuszków to nie sposób wymienić. Ich różnorodność i setki kombinacji mogą przyprawić o zawrót głowy. Wymieniliśmy i opisaliśmy tylko te najbardziej popularne, używane od wielu lat. Z powodzeniem wykonywane przez jubilerów także współcześnie. Jakie są jeszcze w obiegu? Lisi ogon, Książę Walii, rybie ości (Herringbone), koreanka, belcher, shamir czy splot galibardi. Poza tymi, posiadającymi już nazwy własne, jest wiele wariacji splotów jeszcze nienazwanych.

Jaki łańcuszek będzie odpowiedni dla Ciebie?

Marka zubiro przygotowała szeroką ofertę męskich łańcuszków. Żebyś łatwiej i szybciej mógł wyszukać ten odpowiedni stworzyliśmy trzy kategorie z podziałem na kolor łańcuszka: srebrne, złote i czarne. To właśnie kolorem często kierują się mężczyźni przy wyborze naszyjnika. Oczywiście ważny jest również wzór, długość i grubość łańcuszka. To jaki wybierzesz, zależy przede wszystkim od Twoich preferencji i gustu. Tutaj musisz kierować się poczuciem estetyki i oczywiście przeznaczeniem łańcuszka. Ważne jest to jak zamierzasz go nosić i z czym zestawić.


Łańcuszki męskie zubiro
Łańcuszki męskie zubiro

Cienkie łańcuszki do zawieszek

Jeżeli szukasz łańcuszka do zawieszenia swojej ulubionej zawieszki to warto przede wszystkim sprawdzić wielkość otworu w wisiorku lub wymiary krawatki na której wisi. Wtedy będziesz miał pewność, jaką maksymalną średnicę może mieć łańcuszek. Do zawieszek polecamy łańcuszki o bardziej klasycznych splotach i niezbyt grube. Jeżeli masz stalową zawieszkę to fajnie sprawdzi się tutaj łańcuszek o splocie ankier lub kulkowy. Jeżeli szukasz łańcuszka do krzyżyka to polecamy ten o splocie figaro lub pancerki. W przypadku zawieszek łańcuszki mogą być dłuższe, sięgające nawet poniżej klatki piersiowej, swobodnie kołyszące się nisko.

Grube łańcuchy męskie na szyję

Łańcuszki, których grubość oscyluje między 1 a 1,5 cm to bardzo rzucająca się w oczy biżuteria. Jeżeli zdecydujesz się na taki właśnie łańcuszek to warto wybrać krótszy. Masz tutaj do wyboru łańcuszki o różnych splotach, w tym ten najbardziej popularny o splocie pancerki. To może być złoty, czarny bądź srebrny łańcuch wykonany ze stali nierdzewnej. Grube łańcuchy o ile nie są wykonane z napompowanego metalu sporo ważą. Trzeba mieć tutaj świadomość, że taki łańcuch będziesz czuć na szyi podczas noszenia. Ze względu na wagę idealnie sprawdzą się tutaj łańcuszki wykonane ze stali chirurgicznej. Dlaczego? Stal swoimi walorami nie odbiega od srebra czy złota, a przy tym nie wydasz na nie fortuny.

Dlaczego łańcuszki męskie ze stali chirurgicznej?

Stal nierdzewna, nazywana inaczej chirurgiczną lub jubilerską jest metalem idealnym do wytwarzania łańcuszków męskich. Jak już wcześniej wspomnieliśmy to przede wszystkim metal tańszy od srebra lub złota. Stal zachwyci Cię swoim blaskiem i eleganckim wykończeniem. Nie uczula, nie rdzewieje, nie śniedzieje i nie traci blaski pod wpływem długiego użytkowania. Co do czyszczenia, także nie wymaga szczególnego traktowania. Łańcuszek ze stali możesz wyczyścić pod bieżącą wodą używając mydła w żelu, a następnie wysuszyć ręcznikiem lub ściereczką do sucha.

Łańcuszki ze stali jubilerskiej złote i czarne

Co z czarnymi i złotymi łańcuszkami ze stali? Słyszałeś pogłoski, że czarna lub złota powierzchnia szybko ulega wytarciu? Jeśli tak, to lecimy z wyjaśnieniami. Każdy metal innego koloru niż te występujący w przyrodzie pokryty jest powłoką. W jubilerskie jest wiele różnych metod nakładania kolorów na metal. Jeżeli chodzi o stal stosuje się tą najbardziej trwałą. Jest to tzw. metoda PVD, czyli: Physical Vapour Deposition, która polega na nanoszeniu cienkich warstw koloru przy użyciu pary. Wykorzystuje się tutaj zjawiska fizyczne np. krystalizacja i kondensacja pary. Cały proces odbywa się w próżni, a temperatura sięga nawet kilkuset stopni celniejsza. To fizyczne osadzanie powłoki z fazy gazowej, przy którym zachodzą tylko zjawiska fizyczne. Nie zachodzą tutaj reakcje chemiczne, zatem metoda ta jest przyjazna dla środowiska. Pojęcie PVD obejmuje różne metody wytwarzania cienkich warstw przez kondensację pary osadzanego gazu na metalu.

łańcuszki męskie złote
Złote łańcuszki męskie zubiro

Wy pytacie, my szybko odpowiadamy:

Łańcuszek ankier co to znaczy?

Ankier to splot łańcuszka. Jest bardzo charakterystyczny i poznasz go po kształcie zbliżonym do kostki. Ogniwa łączą się ze sobą i układają się pod kątem 90 st.

Najtrwalszy splot łańcuszka złotego?

Niezależnie czy szukasz złotego czy srebrnego a nawet czarnego łańcuszka każdy dostaniesz w splocie pancerki lub podwójnej pancerki. To jeden z najtrwalszych splotów wśród łańcuszków.

Splot łańcuszka pancerka?

To jeden z najbardziej popularnych splotów wśród łańcuszków męskich. Ogniwa łączą się ze sobą ulegając spłaszczeniu.

Co to znaczy łańcuszek pancerka?

Pancerka to jeden z rodzajów splotów łańcuszków męskich. Jest najpopularniejszy. Ogniwa tworzą płaski splot łańcuszka. Zazwyczaj są takich samych rozmiarów.

Co to znaczy łańcuszek diamentowany?

Niestety ma to mało wspólnego z prawdziwymi diamentami, ale połysk łańcuszka diamentowanego przypomina nieco blask diament. Jego ogniwa oszlifowane są po bokach w taki sposób, by odbijały pięknie promienie słoneczne.

Co oznacza zerwany łańcuszek?

Jeśli wierzysz w zabobony to odpowiadamy: zerwany łańcuszek może oznaczać zerwanie z bliską naszemu sercu osobą lub odcięcie źródła dochodu. Jeżeli natomiast znajdziesz zerwany łańcuszek to jest to pozytywny znak – odnowisz w niedalekiej przyszłości ważne znajomości.

Jeżeli nie wierzysz w znaki: to zerwany łańcuszek znaczy tyle, że warto udać się do jubilera/złotnika i go naprawić.

Typowo męskie sploty łańcuszków

Do najbardziej popularnych i lubianych przez panów splotów łańcuszków męskich zaliczyć możemy: figaro, bizantyjski, pancerkę i singapur.

Jaki łańcuszek wybrać do medalika?

Do medalika warto wybrać łańcuszek pod kolor medalika. Jeżeli jest to medali w kolorze złotym to będzie tutaj odpowiedni złoty łańcuszek, jeżeli srebrny to wybierz ten w kolorze srebrnym. Grubość łańcuszka dopasuj do masywności medalika. Pamiętaj też by sprawdzić średnicę i otwór w medaliku przez który ma przejść łańcuszek.

Jaki jest najładniejszy splot łańcuszka?

Wszystkie sploty łańcuszków są piękne. Każdy ma swój niepowtarzalny urok. Wybierz ten, który przypadł Ci do gustu. Królewski, pancerka, figaro, a może ankier? O rodzajach splotów męskich łańcuszków przeczytaj wyżej.

Jaki splot łańcuszka dla mężczyzny?

Jeżeli szukasz łańcuszka męskiego dla bardziej dojrzałego pana, to zdecydowanie wybierz ten o dostojniejszych splotach. Idealnie sprawdzi się tutaj królewski, bismark lub podwójny kłos.

Jaki splot łańcuszka dla chłopaka?

Szukasz łańcuszka dla nastolatka lub młodego chłopaka? Idealna będzie tutaj pancerka lub podwójna pancerka, a także łańcuszek o splocie kostki.

Czym się kierować przy wyborze łańcuszków?

Kieruj się własnym gustem i przeznaczeniem łańcuszka. Jeżeli zamierzasz zawiesić na nim zawieszkę wybierz ten cieńszy o prostszym splocie. Jeżeli zamierzasz nosić go jako samodzielną ozdobę możesz zaszaleć i wybrać grubą, czarną pancerkę lub unowocześniony czarno-szary łańcuszek o bizantyjskim splocie.

Jaki splot łańcuszka najmocniejszy?

Zdecydowanie polecić tutaj możemy pancerkę, figaro lub podwójną pancerkę – to jedne z najmocniejszych splotów wśród łańcuszków.

Jak rozplątać łańcuszek?

Cienkie łańcuszki bardzo często ulegają poplątaniu. Prostą, domową metodą jest posypanie łańcuszka mąką ziemniaczaną. Pobaw się nim i obtaczaj w mące. Wystarczy kilka minut pracy i zobaczysz, że nie ma prostszej metody na rozplątanie łańcuszka.

Jak rozplątać poplątany łańcuszek?

Dobrą metodą jest też zanurzenie łańcuszka w oleju. Olej zdecydowanie ułatwia rozplątanie. Jeżeli masz na łańcuszku jeden lub dwa supły możesz spróbować wsadzić w środek supełka igłę i za jej pomocą rozplątać łańcuszek.

Złoty łańcuszek męski jaki wybrać?

Wszystko zależy od Twoim możliwości finansowych. Jeżeli nie chcesz pozbywać się oszczędności naprzeciw wychodzą złote łańcuszki ze stali chirurgicznej. Tutaj nie musisz wydawać fortuny, a stalowe łańcuszki są równie trwałe i piękne jak te ze złota.

Jaka grubość łańcuszka dla chłopaka?

Zależy do czego potrzebujesz łańcuszek. Do noszenia na nim ozdoby w formie zawieszki, krzyżyka lub nieśmiertelnika wybierz łańcuszek o lekkim splocie i małej średnicy. Jeżeli ma to być mocno rzucająca się w oczy ozdoba wybierz masywniejszą pancerkę lub grubszy o splocie figaro.

Modne łańcuszki męskie?

Niektóre sploty łańcuszków mają „swój czas”, ale tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak modny splot. Są za to takie, które nieustannie są, były i będą w męskiej modzie, a zaliczamy do nich: pancerkę, figaro, bizantyjski, ankier czy spigę.

Jaki splot łańcuszka do zawieszki?

Tutaj zdecydowanie sprawdzą się klasyczne i proste sploty takie jak: kulkowy, kostka lub drobny figaro.

Dlaczego łańcuszki ze stali chirurgicznej?

Są tańsze od tych wykonanych z metali szlachetnych takich jak srebro czy złoto. Kupując stalowy łańcuszek możesz tak samo i długo cieszyć się jego blaskiem, a do tego możesz pozwolić sobie na więcej modeli. Nie musisz przywiązywać się do jednego.

Łańcuszek ze stali chirurgicznej z imieniem i danymi?

Do łańcuszka możesz dopasować ozdobną blaszkę w kształcie nieśmiertelnika. To właśnie na nim możemy wygrawerować co tylko zechcesz. Może być to imię chłopaka, Znak Zodiaku, dane personalne, zdjęcie, grafika itd.

Jaką długość łańcuszka dla faceta?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeżeli będzie to łańcuszek do noszenia większej zawieszki warto zastanowić się nad długim łańcuszkiem sięgającym za klatkę piersiową. Jeżeli natomiast będzie to łańcuszek do małej, delikatnej zawieszki wybierz ten krótszy sięgający powyżej klatki piersiowej.

Gruby łańcuch na szyję?

Grube łańcuchy są w ostatnim czasie na topie. Złote, czarne i srebrne, noszone samodzielnie lub z większymi krzyżami. Spróbuj i zaszalej.

Łańcuszek na prezent przesądy

Jest wiele teorii i przesądów odnośnie podarowania bliskiej osobie łańcuszka. W skrócie: oznacza to chęć przywiązania do nas na stałe osoby, której podarujesz łańcuszek. Chcesz stworzyć z nią więź. To będzie dla Ciebie ktoś ważny w życiu.

Czy mogę brać prysznic z łańcuszkiem?

Tak, zdecydowanie możesz brać prysznic z łańcuszkiem ze stali nierdzewnej. Jak sama nazwa wskazuje nie rdzewieje pod wpływem wody. Wystarczy, że po kąpieli wytrzesz do sucha ręcznikiem.

Jak dobrać długość łańcuszka męskiego?

Tutaj musisz pomyśleć o własnych potrzebach. Jeżeli będzie to łańcuszek, na którym masz zamiar zawiesić dużą zawieszkę to polecamy ten dłuższy i cieńszy. Jeżeli będzie to łańcuch noszony blisko szyi w celach ozdobnych bez dodatkowego wisiorka to wybierz krótki i grubszy.

Jaka jest standardowa długość łańcuszka dla mężczyzny?

Większość jubilerów powie Ci, że 50-60cm, ale tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak standardowa długość. Jedni lubią krótkie, inni dłuższe. Musisz tutaj dobrać długość do swoich potrzeb.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz ustalić warunki korzystania z plików cookie w swojej przeglądarce.
OK, ROZUMIEM.